Online bir destek grubu?

Merhaba, ben Elçin. 33 yaşındayım. İstanbul, Erenköy’de yaşıyorum. Çevirmenim, yazıyorum, söylüyorum ve bir yoga öğrencisiyim. Hayatımı, her günümü şu iki arkadaşla geçiriyorum: Yaygın Anksiyete Bozukluğu (YAB) ve Fibromiyalji.

Bugüne dek rahatsızlıklarım hakkında farklı disiplinlerden pek çok doktor ve uzmandan destek aldım. Pek çok şeyi denedim ve denemeye devam ediyorum: Antidepresanlar, anti-epileptik ilaçlar, psikoterapi, bitkisel takviyeler, yürüyüş, koşu, müzik, nefes, meditasyon, yoga, yoga terapi, masaj, farkındalık egzersizleri, akupunktur, kitaplar, eğitimler ve araştırmalar… Bir yandan günlerimi ağrısız ve endişesiz geçirebilmeyi dilerken, öte yandan acaba yalnız mıyım diye sordum kendime.

Sanırım değilim. Çünkü her iki rahatsızlığımın da toplumda çok yaygın görüldüğünü biliyorum. Ama günlük pratikte tüm bu mücadeleyi tek başıma üstlenmek durumunda kalıyorum.

Geçirdiğim bu zor günlerde çabalarımda yalnız olmadığımı hissetmeye çok ihtiyacım var. Hem de benim gibi hikayeleri olan insanlara elimden geldiğince destek olabileceğime inanıyorum.

Bu amaçla bir online destek grubu kurmak istiyorum. Niyetim benimki gibi somut bir tedavisi olmayan bu rahatsızlıklar ile mücadele eden insanlarla iletişimde olmak ve bu çemberde naçizane bilgilerim ve deneyimlerim doğrultusunda yoga ve meditasyon dersleri/tavsiyeleri sunmak.

Birkaç fikrim var ama bunu teknik olarak nasıl beceririm, bilmiyorum ve önerilere açığım. Sizden ricam bu mesajı çevrenizle paylaşmanız. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s